Starostwo Powiatowe
ul. J. Piłsudskiego 18
32-020 Wieliczka
tel. (12) 278-32-77
http://www.wieliczka.pl/lo
lo@powiatwielicki.pl
  »  Nasza Szkoła
  »  Linki
  + + Dostęp do szkolnej platformy Moodle   
https://moodle.matejko.eu
  + + Rekrutacja   
  + + Liceum lśni diamentami   
Uczniowie naszego liceum zdobywają najwyższe matematyczne laury nie tylko w konkursach na szczeblu powiatowym, ale również w zawodach ogólnopolskich. W siódmej już edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" reprezentowało nas kilku uczniów z klasy III e, z których trzech zostało finalistami: Jacek Burkowicz, Dawid Dański oraz Marcin Łużny po przejściu z sukcesem kolejnych etapów olimpiady (jeden z nich pisali, następnego dnia po studniówce!) dotarli do finału i wywalczyli indeksy krakowskiej uczelni. Dzięki temu mają możliwość spośród 36 kierunków oferowanych przez AGH wybrać ten, który najbardziej im będzie odpowiadał. Ciężka, wytrwała praca przyniosła spektakularne efekty.
Serdecznie gratulujemy!
  + + Znowu najlepsi!   
Wszystkie pierwsze miejsca w V Powiatowym Konkursie Matematycznym, który został zorganizowany przez Zespół Szkół w Gdowie, przypadły uczniom naszego LO (w kategoriach, w których startowali). Tylko tym razem nie panowie, a Anita Popek z 2e wywalczyła tytuł Najlepszego z Najlepszych Matematyków. Gratulujemy!
Więcej można przeczytać tutaj: http://www.wieliczka.pl/new/index.php?ram=show_news&id=902
  + + Nasi uczniowie nie zawiedli!   
Termin składania prac na konkurs "Schämst du dich (nicht)? (Nie) wstyd Ci?", organizowany przez Ministerium des Inneren, für Sport und Infrastruktur w Nadrenii-Platynacie dobiegł końca. Nasza młodzież spisała się na medal. Do Niemiec, w ramach realizacji projektu Comenius Regio - Uczymy się nawzajem, wysłaliśmy siedem bardzo ciekawych prac. Ich tematyka dotyczyła reagowania na przejawy agresji i przemocy, a forma wypowiedzi konkursowychbyła dowolna, tak więc powstała gra komputerowa, krótki film, scenariusz przedstawienia, komiks, pamiętnik, historia zapisana fotografią oraz wpis na blogu. Ze zniecierpliwieniem czekamy na wyniki konkursu. Najlepsze prace uhonorowane zostaną nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi, a laureaci zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich projektów podczas programu przygotowanego z okazji "Landespräventionstag" (Dzień Przeciwdziałania Przemocy), który odbędzie się 18 września 2014 roku w Koblenz (Koblencja).
Do konkursu przystąpili: Dawid Dański klasa 3e, Ewelina Jamka klasa 2a, Dominika Małek klasa 2a, Aneta Bąk klasa 2a, Magdalena Czort klasa 1c, Kamil Piwowarczyk klasa 1e, Agnieszka Windak klasa 1e
  + + Aktywizacja młodzieży z powiatu wielickiego   
4 kwietnia br. licealiści z wielickiego LO (Dominik Feliks i Bartłomiej Niedziułka), zorganizowali w swojej szkole debatę. Powodem była chęć zaktywizowania młodzieży, a debata i głosowanie pokazało, że warto angażować się w różne formy demokracji.
>>> Czytaj więcej...
Fotogaleria
  + + Comenius - Regio w LO   
W ramach projektu Comenius-Regio, mającego wzmacniać współpracę pomiędzy instytucjami oświatowymi w Europie, w dniach 11-13 marca gościliśmy w naszej szkole dziesięcioosobową delegację z Niemiec, z kraju związkowego Nadrenia-Palatynat.Byli to pracownicy ADD (odpowiednik polskiego Kuratorium Oświaty)w Trewirze, dyrektorkii nauczyciele z partnerskiej szkoły w Plaidt (IntegrierteGesamtschulePellenz) oraz psycholodzy z instytutu pedagogicznego PädagogischesLandesinstitutRheinland-Pfalz w Speyer. >>> Czytaj więcej...
>>> Zapraszamy do fotogalerii
  + + Dzień Kobiet w LO   
10 marca z okazji Dnia Kobiet, który w tym roku przypadł w sobotę (a jak twierdzą inni - z okazji Dnia Mężczyzn przypadającego właśnie w poniedziałek ;)) na dużej przerwie zespół szkolny zagrał mini koncert.
Grający w zespole uczniowie klas pierwszych: Roksana Sadowska (wokal), Fabian Ciapa (perkusja), Dominik Hamowski (gitara basowa), Piotr Nawrocki (gitara) zaprezentowali kilka klasycznych już rockowych piosenek, zbierając zasłużone brawa. Działający od całkiem niedawna zespół (bardzo intensywne próby w czasie ferii) zapowiada się bardzo obiecująco i liczymy na dalsze udane występy!
>>> Zapraszamy do mini fotogalerii
Fotogaleria
  + + Matejkowski Festiwal Nauki i Pasji   
Odbywający się po raz drugi Matejkowski Festiwal Nauki i Pasji w tym roku trwał tylko jeden dzień, ale był to dzień niezwykle intensywny. 7 marca w progi naszego liceum zawitali gimnazjaliści ze szkół nie tylko powiatu wielickiego, ale również z powiatu myślenickiego i z Krakowa. W ramach dnia otwartego mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać z bliska i dość dokładnie budynek , a przede wszystkim wykazać się wiedzą i umiejętnościami w jednym z 10 konkursów: biologicznym, chemicznym, fizycznym, fotograficznym, języka angielskiego, recytatorskim (po polsku i niemiecku), wiedzy o patronie liceum Janie Matejce, matematycznym, mitologicznym. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs matematyczny, w którym wzięło udział ponad 40 uczniów, ale i w innych zmaganiach trzeba było pokonać wielu konkurentów, aby zdobyć miejsce „na podium”. A warto było się starać, gdyż nagrody były bardzo atrakcyjne: tablety, pen-drive’y i książki. Dzień wcześniej został rozegrany turniej siatkówki drużyn mieszanych, w którym triumfował zespół z Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce.
Czas między konkursami i uroczystą galą gimnazjaliści mogli poświęcić nie tylko poznawanie szkoły, ale również na wysłuchanie bardzo ciekawych wykładów zaprezentowanych przez pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni. Dr hab. Ewa Gurgul – Convey mówiła o cukrzycy jako epidemii XXI wieku, prof. dr hab. Anna Reczyńska wygłosiła wykład o wielokulturowości Kanady, dr Maciej Kluza w czasie interaktywnych zajęć przedstawił własności dźwięków (widownia została zaangażowana m.in. w zagranie na rurkach popularnych melodii :)). Ostatnie wystąpienie zainteresowało szczególnie chłopców, gdyż mgr inż. Michał Wojas mówił o dronach i zaprezentował jeden model.
Wszystkie wykłady odbywały się w auli szkolnej, w tym samym czasie ci, którzy nie zmieścili się na widowni, mogli na sali gimnastycznej posłuchać zespołu szkolnego dającego mini koncert, w sali nr 17 posłuchać o udzielaniu pierwszej pomocy i wziąć udział w pokazach prowadzonych przez p. Macieja Michalika, w sali nr 3 została zorganizowana „doświadczalnia”, gdzie można było samodzielnie przeprowadzić doświadczenia z fizyki, wreszcie na koniec odbył się pokaz street workout w wykonaniu Piotra Bodziocha, Mateusza Milczuka oraz Maxa Riznika.
Zwieńczeniem dnia była uroczysta gala, uświetniona występem chóru szkolnego. Dyrektor Monika Szypuła przywitała przybyłych gości – starostę powiatu Jacka Juszkiewicza, wice starostę Mirosława Mrozowskiego, dyrektor gimnazjum w Wieliczce Ilonę Dziubę, dyrektor gimnazjum w Koźmicach Wielkich Elżbietę Obal – Dyrek oraz dyrektor gimnazjum w Węgrzcach Wielkich Elżbietę Sadowską. Pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursów, zaznaczając, że wzięło w nich udział prawie 200 uczniów i podziękowała Starostwu Powiatowemu w Wieliczce i SAiPLOW za pomoc w organizacji Festiwalu. Nagrody laureatom wręczył starosta wielicki. Oprócz uczniów, jako szkoła promująca liceum w powiecie wielickim wyróżnione zostało Gimnazjum w Koźmicach Wielkich, gdyż było najliczniej reprezentowane w konkursach.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Matejkowskich Dni Nauki i Pasji serdecznie dziękujemy! I zapraszamy za rok!
>>> Zapraszamy do fotogalerii
  + + Jasełka   
  + + Muzeomaniacy w akcji.   
Mania zwiedzania trwa. W tym semestrze byliśmy już w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, a w ostatnią sobotę (14 grudnia) zwiedzaliśmy odnowione, interaktywne Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Muzeomaniacy prześledzili historię II RP od momentu powstania aż do jej zniszczenia przez komunistów. Łącznie zajęło nam to ponad trzy godziny, ale zdecydowanie było warto. Grono zwiedzających poszerza się, co bardzo mnie cieszy. Zapraszam następnych chcących rozwijać pasje i zainteresowania historyczne.

Dorota Czajowska   
Powiększ
  + + Sukces Dawida   
Dawid Dański  Dawid Dański to uczeń idealny. W klasie III e realizuje program poszerzonej matematyki i informatyki, stypendysta, laureat konkursów matematycznych, teraz także zwycięzca konkursu o stanie wojennym w Małopolsce.
9 grudnia 2013 roku pokonał szesnastu finalistów konkursu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski w Krakowie na temat "Stan wojenny w Małopolsce - utrwalamy rodzinną historię". Wcześniej jego praca pisemna została zakwalifikowana do finału, w którym wzięło udział 17 osób wyłonionych z 69 uczestników konkursu. W trakcie swojego występu na scenie Teatru Ludowego, zmusił słuchaczy do odpowiedzenia sobie na pytanie po której stronie, dobra czy zła, stali w trakcie stanu wojennego, za co zebrał gromkie brawa publiczności. Wysoki poziom jego pracy pisemnej, wypowiedzi, prezentacji i wiedzy zaowocował pierwszym miejscem. Gratulacje!
O konkursie można tez przeczytać tutaj: http://www.malopolskie.pl/Edukacja/Informacje/?id=11204
  + + Comenius Regio   
   
>>> Zapraszamy do fotogalerii
Comenius Regio - "Uczymy się nawzajem"
Głównym celem projektu Comenius Regio jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi instytucjami oświatowymi w Europie. Realizacja projektów w ramach akcji Comenius Regio wspiera rozwiązywanie problemów i przyczynia się do poszerzenia oferty edukacyjnej. Dzięki współpracy z partnerami w regionie oraz międzynarodowej wymianie doświadczeń, można osiągać znakomite rezultaty. Tematem obecnego konkursu są "Sytuacje konfliktowe w życiu szkoły i formy wsparcia dla nauczycieli - przemoc w szkole i profesjonalne zarządzanie konfliktem" >>> Czytaj więcej...
  + + Dzień aktywnego obywatela   
W czwartek, 21 listopada, w Dniu Aktywnego Obywatela uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor LO Pani mgr inż. Monika Szypuła. Wydarzenie rozpoczęło się debatą uczniów. Jej teza brzmiała: Polska jest krajem dyskryminacji. Zwolennikami byli: Paulina Bochniak, Kinga Fudali, Aneta Nowak i Jakub Zagól w przygotowaniach wspomagani przez Paulinę Cichą. Drużynę opozycji tworzyli: Kamila Ciężadło, Tomasz Idzi, Maciej Jakubowski i Paulina Małek. Dyskusja była bardzo zagorzała...
>>> Czytaj więcej...
>>> Zapraszamy do fotogalerii
  + + Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości   
Dnia 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość była podzielona na dwie części - oficjalną i artystyczną. Pierwsza miała miejsce w holu przed wejściem do auli szkolnej i rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po hymnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru, a następnie pani Bożena Petryszak wygłosiła krótką prelekcję na temat patriotyzmu. Uwieńczeniem tej części był apel poległych i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.
W drugeij części mogliśmy obejrzeć montaż poetycko - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 1d i 1b. W programie artystycznym usłyszeliśmy mniej i bardziej znane piosenki oraz wiersze patriotyczne, którym towarzyszyła prezentacja fotografii z czasów wojny o niepodległość. Niewątpliwą zaletą tego programu był fakt, że wszystkie utwory wykonywane były przez uczniów naszej szkoły, którzy mieli okazję zaprezentować swe talenty artystyczne - muzyczne i recytatorskie. Byli to: Justyna Brotoń, Monika Chorobik, Fabian Ciapa, Karolina Dobosz, Grzegorz Kaczor, Adrianna Kupiec, Karolina Rozwadowska i Weronika Urban z klasy 1d, Dominik Hamowski z kl. 1e, Paulina Cichy z kl. 2a oraz Igor Czuba z kl. 3g.
Zamknięciem obchodów Święta Niepodległości w naszym liceum był wykład pt. "Bohaterowie niepodległości" wygłoszony przez dra Pawła Naleźniaka, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej.
Delegacja szkoły brała także udział w oficjalnych wielickich obchodach tego święta, które obejmowały mszę św. w kościele św. Klemensa i złożenie kwiatów pod pomnikiem.
>>> Szkolna akademia
>>> Uroczystości w Wieliczce
  + + Zmarł prof. dr hab. inż. Zbigniew Engel   
prof. dr hab. inż. Zbigniew Engel Z żalem zawiadamiamy, że 2 listopada zmarł prof. dr hab. inż. Zbigniew Engel, wybitny Wieliczanin, absolwent Liceum im. J. Matejki w Wieliczce, współtwórca wibroakustyki, dr honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Politechniki Świętokrzyskiej.
Urodził się w 1933 roku w Zawadach k. Żółkwi. W latach 1950-1955 studiował na Wydziale Komunikacji Wydziałów Politechnicznych AGH, uzyskując tytuł magistra inżyniera mechanika. W roku 1966 uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 1978 profesora zwyczajnego. Wykładał mechanikę na AGH aż do roku 2004. To On sformułował podstawowe zadania i cele wibroakustyki.
Był twórcą i dyrektorem Instytutu Mechaniki i Wibroakustyki oraz kierownikiem Katedry Mechaniki i Wibroakustyki AGH, przewodniczącym Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk, Komisji Mechaniki Stosowanej Krakowskiego Oddziału PAN. Był również członkiem Senatu AGH oraz wiceprzewodniczącym Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Akustycznego i Ligi Walki z Hałasem. >>> Czytaj więcej...
  + + Siatkarki najlepsze w powiecie!   
30 października na hali Solnego Miasta zostały rozegrane powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Obie nasze drużyny dobrze się spisały. Dziewczęta wygrały rywalizację, pokonując trzy inne zespoły i awansując do kolejnej rundy, zaś chłopcy zajęli drugie miejsce wśród pięciu drużyn. Obu reprezentacjom gratulujemy, a dziewczętom życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!
Klasyfikacja finałowa dziewcząt:
1. LO Wieliczka
2. ZSZ Wieliczka
3. ZS Niepołomice
4. ZS Gdów
Skład zwycięskiej drużyny: Martyna Pudlik, Paulina Pudlik, Karolina Wełna, Olga Stasiak, Iwona Marczak, Natalia Rubiś, Weronika Ochońska, Magdalena Siuda, Agnieszka Windak, Karolina Śliwa, Kamila Gręda, Ada Kuryło, Weronika Borewicz, Gabriela Łyszczarz.
Klasyfikacja finałowa chłopców
1. ZS Niepołomice
2. LO Wieliczka
3. ZS Gdów
4. ZSZ Wieliczka
5. ZSZ Niepołomice
Skład naszej reprezentacji: Dominik Rozwadowski, Michał Sroka, Rafał Walkiewicz, Łukasz Zając, Krzysztof Zdeb, Tomasz Zimnicki, Mateusz Piotrowski, Kamil Czajkowski, Tomasz Marzecki, Krzysztof Mazur
Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Wielickiego.
  + + Wizyta Litwinów   
We wtorek, 29 października, gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów jednej z wileńskich szkół. Litwini przyjechali do Polski na 3-dniową wycieczkę i oprócz poznawania tutejszych atrakcji turystycznych chcieli również zobaczyć, jak funkcjonuje na co dzień polska szkoła. W czasie krótkiej, ale bardzo intensywnej wizyty spotkali się z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły oraz zostali oprowadzeni po budynku liceum. Rozmowy nauczycieli były okazją do wymienienia spostrzeżeń na temat modelu polskiej i litewskiej oświaty oraz porównania doświadczeń pracy z młodzieżą. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, goście z Wilna zaprosili do odwiedzenia ich szkoły. Na zakończenie uwiecznili swój pobyt w wielickim LO wpisem do księgi pamiątkowej.


>>> Zapraszamy do fotogalerii
Galeria
  + + "Mnie Ta Ziemia od innych droższa"   
52. spotkanie z cyklu "Mnie Ta Ziemia od innych droższa" nie mogło się odbyć nigdzie indziej niż w wielickim liceum, bowiem było ono poświęcone naszemu patronowi. W środę 30 października uczniowie klas pierwszych wysłuchali prelekcji pt. "Jan Matejko (1838 - 1893) i jego rodzina w wirze wydarzeń lat 1863-1864". Odczyt wygłosiła p. Janina Kęsek, starszy kustosz Muzeum im. prof. Stanisława Fichera w Bochni. W swojej prelekcji skupiła się na mniej znanych epizodach z życia i twórczości Jana Matejki, szczególnie na znaczeniu wydarzeń powstania styczniowego w dziejach jego rodziny. Było to niejako dopełnienie wiedzy słuchaczy, gdyż wszystkie klasy pierwsze były już w Domu Jana Matejki w Krakowie, gdzie zapoznały się bliżej z sylwetką patrona. Przedstawione przez p. Kęsek ciekawostki z życia prywatnego malarza - szczególnie dotyczące związku z Teodorą Giebułtowską - sprawiły, że postać, której 120. rocznicę śmierci w tym roku obchodzimy, wydała się całkiem bliska.
Spotkanie zorganizowała mgr Jadwiga Duda, kierownik Działu Regionalnego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce, prezes Stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Wieliczki".
Mnie Ta Ziemia od innych droższa...
  + + Szkolenie z zasad debatowania w wielickim LO   
Miło jest nam poinformować, iź kolejna edycja Dnia Aktywnego Obywatela będzie miała miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce.
Dziś uczniowie i uczennicke klasy II A wzięli udział w szkoleniu z zasad debatowania, dzięki któremu łatwiej będzie im się przygotować do debaty oksfordzkiej. A ta już... >>> Czytaj więcej...
  + + SPOTKANIE POLSKO - IZRAELSKIE   
Spotkanie

W 2012 r. nasza szkoła dołączyła do projektu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów", który jest realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Izraela, Instytutem Polskim w Tel Awiwie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie. W ramach projektu nasze liceum nawiązało współpracę ze szkołą Haalon Ginsburg z Yavne. W zeszłym roku po raz pierwszy gościliśmy młodzież z Izraela. Spotkanie było bardzo udane, dlatego z niecierpliwością oczekiwaliśmy na kolejną wizytę uczniów izraelskiej szkoły.
W piątek, 18 października, 76-osobowa grupa młodzieży z Yavne wraz z opiekunami zawitała w progi wielickiego LO.
>>> Czytaj więcej...
>>> Zapraszamy do fotogalerii
  + + Obchody Dnia Edukacji Narodowej   
11 października nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie przedstawiciele klas pierwszych stojąc przed sztandarem szkoły, złożyli ślubowanie i w ten sposób dołączyli do społeczności liceum z wiekową tradycją. Na to szczególnie zwróciła uwagę pani dyrektor Monika Szypuła, gdy po ślubowaniu prowadzący oddali jej głos. W słowach skierowanych do pierwszoklasistów życzyła im, aby aktywnie włączyli się w tworzenie historii i tradycji tej szkoły, a czas spędzony w jej murach był dla nich owocny. Witając zebranych na sali, pani dyrektor wyróżniła zwłaszcza emerytowanych profesorów liceum, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na uroczystość. Następnie wręczone zostały nagrody dla obecnych nauczycieli za pracę dydaktyczno-wychowawczą i szczególne osiągnięcia - w gronie wyróżnionych znaleźli się państwo: Wiesław Budziosz, Dorota Ciuk, Krzysztof Lebiest, Ewa Łanoszka, Małgorzata Okońska - Kulik, Małgorzata Tańcula, Ryszard Teliński, Małgorzata Uhryńska, Gabriela Woźniak - Kowalik, Monika Wójcik - Pawełczak.
Życzenia dla grona pedagogicznego, uczniów i wszystkich tworzących tę szkołę przekazał Starosta wielicki za pośrednictwem sekretarz powiatu, pani Iwony Włodarczyk, która dołączyła do nich również własne, podkreślając, że składa je jako absolwentka tej szkoły i matka dwóch absolwentek. Życzenia złożyły także przedstawicielki Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.
Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez absolwenta pana Dominika Budnego. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 2a, 2d i 3e, którzy w krótkich scenkach - mniej i bardziej serio - pokazali znaczenie szkoły i nauczycieli na przestrzeni wieków.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były klasy 2a i 2d.
>>> Zapraszamy do fotogalerii
  + + Otrzęsiny   
Po miesiącu nauki w nowej szkole, który był dla klas pierwszych czasem na aklimatyzację, przyszła pora na otrzęsiny. Klasa 2b - zwycięzcy zeszłorocznych otrzęsin - przygotowali dla młodszych kolegów szereg konkurencji, w których brali udział zarówno pierwszoklasiści, jak i ich wychowawczynie. "Koty" musiały wykazać się umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi, szybkością i sprawnością fizyczną, wiedzą o szkole. Jury w składzie p. Dyrektor, p. Iwona Białek, Dawid Piątek i Przemysław Żołnierczyk - oceniało prezentacje poszczególnych klas, przyznając nadprogramowe punkty, gdy któraś szczególnie przypadła im do gustu ;)
Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej zaprezentowała się klasa I d, która w nagrodę zorganizuje przyszłoroczne otrzęsiny, a ponadto otrzymała dodatkowy dzień na wycieczki i jeden dzień bez pytania.
Uwieńczeniem dobrej zabawy był szkolna dyskoteka, na której bawili się uczniowie wszystkich klas.
Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o sprawne przeprowadzenie otrzęsin! :)
Galeria
  + + Rozpoczęcie roku szkolnego   
Nowy rok szkolny 2013/14 rozpoczęty! Wszystkim uczniom życzymy sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy a malkontenów pocieszamy: głowa do góry, już o jeden dzień bliżej do następnych wakacji ;)
>>> Zapraszamy do fotogalerii
  + + Wyniki Egzaminu Maturalnego   
Jakość potwierdzona efektami - wyniki egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce
Bardzo radośnie zakończył się rok szkolny w wielickim ogólniaku. Po raz kolejny wyniki egzaminu maturalnego są wyższe od wyników w Polsce oraz Małopolsce.
Ogromnym sukcesem są również średnie wyniki uzyskane z poszczególnych przedmiotów zdawanych obowiązkowo w stosunku do wyników w województwie małopolskim. Wynoszą one odpowiednio:
z j. polskiego 65% (57% - Małopolska),
matematyki 71,6% (57% - Małopolska).
Wieliccy maturzyści uzyskali z j. angielskiego przeciętnie 81,4%, natomiast średnia województwa wynosi 69%.
Świetnie poradzili sobie zdający j. niemiecki - wynik średni 87, 4% (w województwie 59%).
powiększ
Home Up