logo szkoły  

32-020 Wieliczka, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105
tel.: 12 278 52 78;   12 289 17 43;  fax: 12 289 17 63;
 

strona główna » kategoria: nowosci | numer artykułu: 16 | autor: administrator

Aktualności: 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012

KONKURS FILMOWY

Data zamieszczenia: 2014-11-17 | Autor: administrator

17.11.2014 - KONKURS FILMOWY: Weź udział w 12tej już edycji konkursu dla uczniów Tesco dla Szkół – „Kulinarni odkrywcy”. W tym roku tematem jest odkrywanie pasji gotowania i pokazanie, że przyrządzanie posiłków może być kreatywną i ciekawą zabawą.

 

Czytaj więcej: link

ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO

Data zamieszczenia: 2014-11-05 | Autor: administrator

05.11.2014 - ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO: "Utworzenie szkolnego placu zabaw dla Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce na działkach nr 714/2 i 718 obr. Wieliczka 1 ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 w ramach programu rządowego „Radosna szkoła”

 

Czytaj więcej: link

W klasowej spiżarni

Data zamieszczenia: 2014-10-30 | Autor: administrator

Jak na jesienną porę przystało zaczęliśmy od zaopatrywania naszej klasowej spiżarni w przetwory. Na półkach w klasie, jako pierwsze, stanęły słoje z ogórkami kiszonymi. Uczniowie przygotowali wszystkie niezbędne produkty – starannie umyli ogórki, przygotowali koperek, czosnek i chrzan. Kiedy produkty trafiły do słoików, mogliśmy wlać zalewę, mocno zakręcić i odstawić do ukiszenia.

 

Czytaj więcej: link

Terapia dźwiękiem

Data zamieszczenia: 2014-10-22 | Autor: administrator

22.10.2014 - dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej uczestniczyły w niezwykłych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem mis dźwiękowych. Z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w brzmienie tych niezwykłych instrumentów, ochoczo próbowały swych sił w muzykowaniu oraz poddawały się małemu masażowi terapeutycznemu. Harmonijne brzmienie mis dostarczało wszystkim uczestnikom zajęć słuchowych bodźców, które odprężały i z pewnością redukowały poziom stresu. Zajęcia sprawiły nam wszystkim wiele radości!

 

Czytaj więcej: link

Zwierzęta w szkole

Data zamieszczenia: 2014-10-22 | Autor: administrator

22.10.2014 - uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody, na której poznali różnorodne zwierzęta m.in. kraby, skorpiony, żółwie. Obserwowali słynącego ze zdolności do zmiany ubarwienia kameleona, który prezentował swój długi język, strzelając nim w ułamku sekundy w swoją ofiarę - świerszcza. Dużo emocji nie tylko uczniom, ale także nauczycielom dostarczyły węże… Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą odwagą, chętnie brali je na ręce i pozowali do zdjęć. Dużym zaskoczeniem okazały się także jeże, które różniły się od tych na pracach plastycznych w naszych klasach – miały białą barwę i nie nosiły jabłek. Pełni wrażeń, zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy na zajęcia lekcyjne.

 

Czytaj więcej: link

Ciekawi goście w naszej szkole

Data zamieszczenia: 2014-10-21 | Autor: administrator

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w cyklu spotkań „Ciekawi goście w naszej szkole”. Dzięki nim poznają ludzi wykonujących różne zawody i posiadających rozmaite pasje.

 

Czytaj więcej: link

Konkurs "Najpiękniejszy zeszyt"

Data zamieszczenia: 2014-10-20 | Autor: administrator

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnoszkolnym konkursie na najpiękniejszy zeszyt.

Czytaj więcej: link

Przedstawienie "Małpka Fiki"

Data zamieszczenia: 2014-10-17 | Autor: administrator

17.10.2014 - uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie "Małpka Fiki" w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Spektakl opowiadał o małej podróżniczce - małpce Fiki, która przyjechała z Afryki i przez chwilę mieszkała w wiejskim gospodarstwie. W trakcie swego pobytu na wsi poznała mieszkańców kurnika, stajni i chlewika. Jej nowymi przyjaciółmi zostali kot, pies, świnka, kogut i królik. Wszystkie dzieci miały możliwość przez chwilę być na scenie i bawić się wspólnie z aktorami. Teatrzyk był również okazją do spotkania integracyjnego z podopiecznymi ŚDS w Tomaszkowicach.

 

Czytaj więcej: link

Konkurs "Czas na zdrowie!"

Data zamieszczenia: 2014-10-16 | Autor: administrator

16.10.2014 - odbył się szkolny konkurs "Czas na zdrowie!" zorganizowany w ramach realizowanego przez naszą szkołę programu "Trzymaj formę!". Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W konkursie wzięły udział 2-osobowe reprezentacje klas: 1G, 2G, 3G, 2Gż oraz 1PP. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami teoretycznymi oraz zadaniami praktycznymi. Musieli wykazać się niemałą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania się, higieny osobistej i aktywności sportowej oraz umiejętnością rozpoznawania przez dotyk różnych owoców i warzyw. Na koniec należało posegregować produkty spożywcze zaliczając je do 2 grup: zdrowej lub niezdrowej żywności. Ze wszystkimi zadaniami uczestnicy poradzili sobie wspaniale! Organizatorkami konkursu były panie: Małgorzata Majka i Edyta Maciejewska.

 

Czytaj więcej: link

Dzień Nauczyciela

Data zamieszczenia: 2014-10-13 | Autor: administrator

13.10.2014 - Obchodzony w naszej szkole Dzień Nauczyciela obfitował w atrakcje. W uroczystym nastroju rozpoczęto pierwszą w nowej szkole akademię. Na początku licznie zgromadzeni goście obejrzeli występ naszych małych bohaterów – uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Były wiersze, piosenki, a nawet tańce. Przejęci pierwszoklasiści pod opieką równie przejętych, a także wzruszonych wychowawczyń – P. Olipry, A. Znamirowskiej, M. Kozłowskiej i A. Lenart złożyli przysięgę i zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Bożenę Prochwicz. "Być dobrym uczniem" ślubowali także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum, ci jednak musieli najpierw odpowiedzieć na pytania dotyczące szkoły. Publiczność chętnie udzielała podpowiedzi, więc quiz nie okazał się bardzo trudny. Pani Dyrektor dokonała więc oficjalnego przyjęcia gimnazjalistów – w tym także uczniów klasy pierwszej gimnazjum życia i pierwszej klasy szkoły PP – w poczet naszej szkolnej braci.

 

Czytaj więcej: link

V Integracyjny Piknik Sportowy dla Dzieci Niepełnosprawnych "Orlik 2014"

Data zamieszczenia: 2014-10-05 | Autor: administrator

04.10.2014 - w sobotę odbył się V Integracyjny Piknik Sportowy dla Dzieci Niepełnosprawnych "Orlik 2014". Dotychczasowym edycjom pikniku towarzyszyła zazwyczaj piękna aura; słońce, babie lato, szeleszczące jesienne liście, czyli prawdziwa złota polska jesień. Tym razem pogoda spłatała figla i na wielickim Orliku zabrakło ciepłych promieni słońca. Za to pod dostatkiem było uśmiechu, sportowego ducha wśród uczestników i radości z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. "Orlik 2014" to impreza, która ma celu integrację dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli poprzez sport i zabawę oraz propagowanie czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Czytaj więcej: link

Warsztaty kulinarne

Data zamieszczenia: 2014-09-29 | Autor: administrator

29.09.2014 - w poniedziałek uczniowie klasy IV ub i VIu pod opieką R.Zawora i K.Biel uczyli się jak przygotowywać kompot owocowy. Uczniowie wybierali spośród wielu owoców krajowych i egzotycznych te, które ich zdaniem były odpowiednie aby zrobić kompot, Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem wyśmienicie : wybrali jabłka, gruszki i śliwki. Składniki zostały zapisane na tablicy a oprócz samodzielnego krojenia owoców uczniowie mieli okazję nalewać napój do słoików. Czekając aż kompot będzie gotowy dzieci umiliły sobie czas zajadając budyń waniliowy Kompot udał się znakomicie. Aromatyczne zapachy owoców rozchodziły się po całej szkole!

 

Czytaj więcej: link

15 turnus rehabilitacyjny - Jarosławiec 2014

Data zamieszczenia: 2014-09-28 | Autor: administrator

28.09.2014 - 15 turnus rehabilitacyjny odbył się w dniach od 15 do 28 września 2014 roku w Jarosławcu nad morzem. Grupa uczniów i absolwentów z rodzicami – razem 40 osób, przebywała w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym "RAFA" położonym w centrum Jarosławca, bardzo blisko morza. Ośrodek zapewnił nam świetną kuchnię, basen z podgrzewaną wodą, salę dyskotekową, halę sportową, plac zabaw, boiska do różnych gier, wieczorki taneczne i ognisko.

 

Czytaj więcej: link

Zabawy z chustą

Data zamieszczenia: 2014-09-25 | Autor: administrator

25.09.2014 - Uczniowie klas IGŻ ,4UB i 6U wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Anitą Grabowską, Renatą Zaworą i Pauliną Szyszkowicz napawając się złotą polską jesienią oddali się w czwartek wesołym zabawom z chustą oraz piłką na boisku szkolnym.

 

Czytaj więcej: link

Sałatka owocowa 1z

Data zamieszczenia: 2014-09-25 | Autor: administrator

25.09.2014 - w czwartek klasa 1Z wspólnie z panią wychowawczynią P. Oliprą na deser przygotowywała sałatkę owocową. Uczniowie przynieśli z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, śliwki, pomarańcze, banany, winogrona, mandarynki, a nawet kiwi. Dzieci dokładnie umyły zarówno ręce jak i owoce, a następnie każdy dostał deseczkę, nożyk i z pomocą pań chłopcy kroili owoce. Wszystkie pokrojone owoce wkładaliśmy do dużej salaterki, w której Wojtuś mieszał sałatkę, a potem nakładał kolegom do miseczek. Sałatka się udała i bardzo nam smakowała!

 

Czytaj więcej: link

Mistrzostwa Województwa w Jesiennych Biegach Przełajowych "Sprawni - Razem"

Data zamieszczenia: 2014-09-24 | Autor: administrator

24.09.2014 - w Chrzanowie, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Jesiennych Biegach Przełajowych "Sprawni - Razem" oraz w biegu "Słonecznych". Po zakończonych zawodach organizatorzy SOSW Chrzanów zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek.

Wszystkim reprezentantom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

Czytaj więcej: link

Warsztaty: "Majsterkowo"

Data zamieszczenia: 2014-09-23 | Autor: administrator

23.09.2014 - uczniowie klasy 4UA, 4UB, 5U oraz 2Gż uczestniczyli w warsztatach "Majsterkowo" zorganizowanych na terenie marketu budowlanego "Castorama" w Krakowie. Na początku uczniowie zwiedzili sklep, w którym klienci mogą znaleźć wszystkie artykuły potrzebne do majsterkowania, budowy, remontu, urządzania domu czy pielęgnowania ogrodu. Mogli zobaczyć w jaki sposób pracownicy sklepu rozmieszczają towary na półkach, mieszają farby, zawieszają wykładziny na specjalnych rolkach czy też obsługują wózki widłowe do przewożenia towarów. Następnie dzieci przystąpiły do pracy. Ich zadaniem było zmontowanie specjalnego stojaka na kubki. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, przy okazji mogli spróbować w jaki sposób używać automatycznego wkrętaka do śrubek. Potem było już ozdabianie stojaka i bardzo przyjemna część wizyty w gościnnych progach "Castoramy" – poczęstunek. Mamy nadzieję, że już wkrótce znowu będziemy uczestnikami "Majsterkowa"!

 

Czytaj więcej: link

Bajkowa podróż do Meksyku

Data zamieszczenia: 2014-09-18 | Autor: administrator

18.09.2014 - klasy IIIL oraz IVUB pod opieką M.Kozłowskiej, K.Biel i R.Zawora wybrały się do Dworu Czeczów w Krakowie aby obejrzeć spektakl pt "Meksykański raj" w wykonaniu grupy teatralnej AJ Projekt. W trakcie tej bajkowej "podróży" do Meksyku dzieci miały okazję spotkać Meksykankę, szeryfa oraz krowę. Zapoznały się z różnymi tradycjami, poznały taniec meksykański oraz miały okazję przekonać się, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje. Przepiękne kostiumy aktorów, zwłaszcza strój "krowy" wzbudziły zachwyt wszystkich uczniów o czym świadczyły gromkie brawa!

 

Czytaj więcej: link

Spotkanie z Kamilem Stochem

Data zamieszczenia: 2014-09-11 | Autor: administrator

11.09.2014 - dzięki Fundacji "Sportowcy Dzieciom" uczniowie wielickich szkół mieli okazję spotkać mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Kamila Stocha. W spotkaniu, które miało miejsce w auli Kampusu Wielickiego wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Było to dla nich niesamowite przeżycie, a najmilszą pamiątką tego spotkania był oczywiście autograf wielkiego skoczka i wspólne fotki.

 

Czytaj więcej: link

Nowy Samorząd Uczniowski

Data zamieszczenia: 2014-09-10 | Autor: administrator

10.09.2014 - w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015. W wyborach wzięli udział gimnazjaliści. Decyzją uczniów przewodniczącym został Kamil Pieprzyk (klasa IIIG), zastępcą Dominik Miszczyk (klasa IIG), sekretarzem Patrycja Juszczyk (klasa IG), zaś skarbnikiem Konrad Zapiór (klasa II G).

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

 

Czytaj więcej: link